Return to site

Operations/office manager

· Hiring

Kdo jsme

Jsme specializovaný boutique zaměřený na téma využívání dat, datové analytiky a umělé inteligence/strojového učení. Živíme se tím, že pomáháme klientům z různých oborů (finance, retail, startupy, HR, apod.) vymýšlet v jaké oblasti jejich firmy (prodej, péče o zákazníky, optimalizace výroby, apod.) by jim datová analytika mohla pomoct a jak. Takováto řešení jim na projektové bázi potom pomáháme prototypovat a implementovat.

Naše motivace

V praxi jsme skupinka cca 15 specialistů na matematické modelování, vizualizaci dat a datovou integraci, která se poměrně rychle rozrostla a dostáváme se do situace, kdy nám přestává stačit soustředit se jen na naše projekty, ale je spoustu jiných témat souvisejících s chodem firmy, které musíme řešit:

  • provoz/office - aby tým mohl dobře fungovat tak potřebujeme mít fungující vybavenou kancelář, podpůrné nástroje, zařizovat cesty, apod.
  • finance/legal - procesy kolem fakturace jak klientům tak našim subdodavatelům, uzavírání nových smluv, komunikace s právním poradcem, apod.
  • marketing - koordinace projektu webu (koordinovat jak naše lidi směrem k tvorbě obsahu, tak dodavatelů směrem k realizaci a aktualizaci webu, apod.), organizace eventů, apod.
  • podpora prodeje - podpora našich obchodníků, research, vyhledávání vhodných leadů, akcí, apod.
  • HR - hiring, apod.
Doteď jsme tato témata zvládali řešit jako bokovku, ale s růstem firmy už tato agenda narůstá a tento způsob řešení nám přestává vyhovovat a začíná nás omezovat.

Koho hledáme

Hledáme kolegu (kolegyni), který by měl zájem vzít si tato témata pod svá křídla a postupně v nich začít zavádět větší systém. Očekáváním není, že by všechny tyto činnosti fyzicky vykonával, ale spíše jde o roli myšlenkového tahouna a koordinátora interních i externích lidí, kteří musí v těch tématech přiložit ruku k dílu. Zarověn bude na manažerovi si do velké míry sám řídit priority v rámci těchto témat na čemž bude blízce spolupracovat s CEO firmy.

Očekávání od operations/office manažera

  • Zájem o zmíněná témata a zkušenost v některých z nich
  • Nadšení a schopnost sám si definovat přesný obsah svojí práce a proaktivně hledat, jak v daný okamžik nejlépe pomoct chodu firmy
  • Radost z komunikace s lidmi a ze zjednodušení práce kolegům
  • Dobrá znalost angličtiny - pohybujeme se v prostředí mezinárodních projektů a klientů a schopnost orientovat se a pracovat s anglickými materiály bude potřeba. Schopnost aktivně mluvit anglicky tolik klíčová není - spíše psaní.
  • Možnost pracovat na úvázek 60-100%
All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly